درباره شرکت ثمین رایانه

 

مقدمه:

شرکت ثمین رایانه پویان یکی از شرکتهای فعال و پویا در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران است که از سال ۱۳۷۵ به طور رسمی به ثبت رسیده و از آن پس تا کنون به لطف خداوند متعال روند رو به رشدی را داشته است.

این شرکت از شروع فعالیت خود نیاز موسسات در حوزه ICT را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و با انجام امور سفارشی شرکت ها توانسته پیشرفت چشم گیری در این عرصه داشته باشد.

استفاده از متدولوژی‌های نوین:

رشد بسیار سریع شرکت که بنیان خود را بر استفاده از متدولوژی‌های نوین بنا نهاده، مدیون وفاداری مشتریانی است که مایلند برای تامین نیازمندی های جدید و بی شمار خود در زمینه های گوناگون فناوری اطلاعات از شرکت ثمین راینه بهره جسته و از خدمات پس از فروش بی قید و شرط آن بهره مند گردند.

توان علمی و تخصصی:

شرکت ثمین رایانه همواره بر این اصل معتقد است که نیروی انسانی توانمند بزرگترین سرمایه یک شرکت یا سازمان می باشد. بدین منظور همواره سعی در آموزش و ارتقای سطح علمی – تخصصی نیروهای خود در زمینه های مختلف ICT دارد. همچنین گسترش بخش تحقیق و توسعه، جذب تدریجی تکنولوژی های جدید و الگوبرداری از سازمان های موفق دنیا و بومی سازی آن را جزء وظایف حرفه ای خود میداند.

هر یک از جهت گیری های فوق می تواند براساس صرفه جویی در زمان و هزینه با استفاده و بکارگیری سیستم های موجود به عنوان هسته مرکزی کار تحقق یابند و یا براساس طراحی و تدوین سیستم های اختصاصی و منطبق با تمامیت نیازهای مشتریان مورد توجه قرار گیرند.

دپارتمان ها:

در حال حاضر شرکت ثمین رایانه توانسته است با بهره مندی از جوان هایی متخصص ومتعهد، دپارتمان هایی را در حوزه های متنوع فناوری اطلاعات با موضوعات ذیل دایر نماید:

دپارتمان نرم افزار و دیتابیس:

ما در این دپارتمان با بکارگیری از تجربه های داخلی و استانداردهای جهانی، بستر مناسبی را برای Startup ها فراهم نمودیم. ما با آنالیز، طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای کاربردی، توانسته ایم محصولات متنوعی از جمله بقچه پیچ، اول سرویس، ورامال و … را به بازار نرم افزار ایران ارائه نماییم.

انواع وبسایت ها و اپلیکیشن های شخصی، سازمانها و ارگان ها، فروشگاه های اینترنتی و … جهت میزبانی و نگهداری اطلاعات خود مانند جداول و گزارشات نیاز به بانک اطلاعاتی (پایگاه داده یا دیتابیس) خواهند داشت. متخصصین دیتابیس این دپارتمان در حوزه های Oracle ، MySQL ، SQL Server ، SQLite و … پروژه های موفقی را در رزومه کاری خود دارند.

کسب سرتیفیکیت های بین المللی همچون OCA و OCP و همچنین مدیریت دیتابیس های مهمی چون بانک دی ، بانک گردشگری ، بانک تجارت و … از جمله افتخارات این متخصصین است.

 دپارتمان شبکه و امنیت:

این دپارتمان شامل نصب، راه اندازی،مشاوره و پشتیبانی سرویس های پسیو و اکتیو میباشد.

خدمات پسیو این شرکت از مشاوره و طراحی شبکه شروع می شود. نصب زیر ساخت شبکه، کابل کشی شبکه استاندارد، نصب رک و پچ پنل و سایر قسمت های پسیو به شکل حرفه ای خاطر شما را از بابت زیر ساخت شبکه راحت می کند.

خدمات اکتیو این شرکت شامل اجرا  و نصب و راه اندازی و تنظیمات نرم افزاری در حوزه سرور و کلاینت می شود. نصب سیستم های عامل بر روی سرور، مجازی سازی، راه اندازی سرویس های شبکه و تنظیمات کلانیت ها توسط متخصصین ما انجام می شود. قسمت دیگر انجام تنظیمات تجهیزات ارتباطی مانند روتر و سوییچ ها است.

دوره های آموزشی مختلف در حوزه هایی چون مایکروسافت و سیسکو نیز از فعالیت های متخصصین این دپارتمان است.

دپارتمان تجارت الکترونیک:

رشد روز افزون فروشگا ههای اینترنتی و کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات نیاز به ارائه راه حل‌های متناسب و به روز با این حوزه از تجارت را افزایش داده است. امروزه با توجه به رشد روزافزون کاربران اینترنت و سهل بودن خرید و فروش در دنیای مجازی ، در کشور عزیزمان ایران نیز شاهد عرضه و تقاضای بسیار بالائی در این فضا هستیم به نحوی که تعداد سایت های ارائه دهنده این نوع خدمات جای بازار واقعی را تنگ نموده اند و فروشگاههای بزرگ نیز مجبور شده اند برای جانماندن از بازار خود اقدام به “تجارت الکترونیک” نمایند.

متخصصین این دپارتمان در حوزه های ذیل فعالیت قابل توجهی دارند:

  • شناسایی Startup ها و عملیاتی کردن آنها
  • امور مرتبط با ارز دیجیتال
  • خدمات بهینه سازی وب سایت ها
  • و …